| sorynna03 a întrebat:

Acum un an prin iunie mi-am facut analize si mi-a iesit aslo 800, aveam ganglioni inflamati. Doamna doctor mi-a dat sa fac moldamin 3 luni si apoi prin septembrie sa vin la control. Am facut injectiile dar apoi nu am mai fost la control. Nu mai aveam gatul umflat dupa aia dar toata iarna am racit cred ca de vreo 6 ori si am fost doar la medicul de familie, am luat antibiotice etc. nu am mai avut probleme grave. Acum (luna august) am facut rosu in gat, am fost la medicul de familie deoarece ma durea ingrozitor cand inghiteam, am luat zinnat, nurofen si septolete 5 zile, septolete iau si acum. De cand am inceput sa iau pastilele, in 2-3 zile durerea a disparut. Am terminat pastilele, iar a inceput sa ma doara in gat dar nu tare, sunt rosie. Ce ma sfatuiti sa fac in continuare? Imi e frica sa ajung iar la moldamin pentru ca e foarte dureroscrying scuzati-mi mesajul foarte lung, dar chiar nu stiu ce pot face. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci niste modificari, drastice, in alimentatie. Incearca sa te orientezi spre o dieta cat mai naturala si diversificata, sa iei din alimente toate vitaminele si mineralele de care corpul tau are nevoie. Consuma cel putin 40% alimente crude (legume, fructe, seminte, nuci, etc). Si nu ignora modestele plante medicinale, cautam altceva si uite ce am gasit:
http://www.evenimentul.ro/......lui-1.html
Domnul fie cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am facut moldamin de doua ori pana acum in clasa a4 a si a3a si le urasc.

| sorynna03 explică:

Mananc chiar destul de sanatos.:-s mersi oricum

| mimi1770 a răspuns:

Cel mai bine e ceva injectabil si daca iti e frica de injectii tuseste usor atunci cand le faci te ajuta mult sa stii.