| etmiky a întrebat:

Acum vreo 3 luni, mi-am ciobit dintele, la inceput mama mi-a spus ca nu se mai poate repara dar am cautat pe net si am gasit ca se poate. E dintele din fata si e ciobit jos, vizibil.Cam cat ar costa sa imi fie reparat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catallina a răspuns:

Iti poate face o plombita acolo frumoasa, depinde de dentist. Si iti ia pret de plomba. Numai ca fiind la dintii din fata, rezistenta plombei e ceva mai scazuta. Eu am asa ceva la un dinte de sus...Prima plomba m-a tinut 11 luni, apoi a inceput sa se cunoasca diferenta dintre dinte si plombita. Anul trecut am fost la alt dentist care mi-a gadilat dintelelaughing) cu cea plomba de ma plictisisem, dar arata perfect si acum. Si am dat 75 lei.

3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Sigur că se poate repara. Prețul maxim este de 200 de lei, depinde de dentist și de pretențiile tale.

Numai bine!

| vlad7999 a răspuns:

1 mil jumate ca mi-am pus eu un dinte si atat ma costathappy

| alexandra_1173 a răspuns:

Am si eu o problema ma sa depus piatda pe dinte oare cat costa sa m eu scoata aveti idee va rog