| FataȘarpe a întrebat:

Ahmmm...
Am incercat sa invat sa ma dau cu skateboard-ul.
Merg cat de cat bine... Nu prea iau curbele dar e okey.

Am cazut, si m-am lovit cu piciorul intr-o bara metalica rupta desprinsa dintr-un fel de scara...

Am o dita-mai gaura in gamba. Credeam ca doar imi facusem o vanataie oribila atunci. Dar cand m-am uitat: pantalonii rupti si o rana plina de sange.

Logic ca m-am panicat. Dupa m-am calmat si am plecat acasa incercand sa nu atrag atentia. Am fost chill.

Dupa acasa iar m-am panicat. 20 de minute am stat sa-mi dezinfectez rana. Apoi: ce fac cu gaura? Pai am incercat sa o cos.

Am dezinfectat ata, si acul. A durut oribil...

Chestia e ca nu e chiar asa de mare. Sunt doar 3 copci(sau cum se zice).

Credeti ca s-ar putea infecta? Am pus si un bandaj.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

E foarte bine pentru o fata, sa stie sa coasa. Viata iti ofera multe surprize, trebuie sa fii mereu pregatit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred big grin
Esti desprinsa din filmebatting eyelashes

| FataȘarpe explică (pentru DoarBogdan):

laughing. Nu prea... Am o viata plictisitoare...

De ce crezi ca mi-am luat un skate? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru FataȘarpe):

Pai asa incepe, incet incet viata big grin
Parca esti in The Walking Dead happy

| Idkidk a răspuns:

Auuu, mă doare şi pe mine piciorul acum.

| FataȘarpe explică (pentru Idkidk):

Scuze laughing

| Idkidk a răspuns (pentru FataȘarpe):

Nu e nimic. Însănătoşire grabnică! kiss
De când ai rana?

| FataȘarpe explică (pentru Idkidk):

O ora. Am bagat pastile de durere si e totulokey. Doar ca ma simt ametita de la ele laughing

| Idkidk a răspuns (pentru FataȘarpe):

Doamne, ai cusut singură rana?! Părinţii ştiu?

| FataȘarpe explică (pentru Idkidk):

Mnah. Mama s-ar speria si fratii mei ar tipa la mine.