| CiciLoveU a întrebat:

Hey TPU
Ieri mi-am dat o gaura in ureche si am dazinfectat acul dupa care mi-am dezinfectat si gaura, nu mi-am pus cercel pentru ca nu intra si nici nu-mi place cum mi-am dat gaura.Credeti ca se poate infecta?
P.S.acum nu mai intra nici acul cu care mi-am dat gaura

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andrre a răspuns:

Nu. dar nu pune mana murdara acolo. si mai da cu spirt din cand in cand. oricum gaura aia se astupa foarte repede pentru ca nu ai bagat cercelul si gaura nu era formata ca sa reziste.

4 răspunsuri:
| Carton a răspuns:

Nu cred ca se poate infecta, dar totusi fi precaut(a).

| larry11larry a răspuns:

Pai se poate infecta daca acul era ruginit sau nu l-ai dezinfectat INNAINTE de folosire

| CiciLoveU explică:

Am uitat ceva am dormit cu un bandaj pe gaura si da dimineata mi-am dezinfectat-o

| CiciLoveU explică:

larry11larry am ars acul si l-am racit in spirt dupa care l-am spalat cu spirt si nu era ruginit