| lilith16 a întrebat:

Ai patit vreodata sa simti ca nu poti inhala destul aer? ca parca cu cat respiri oxigenul dispare incet incet si nu mai ajunge in plămâni desi incerci sa inhalezi normal? ce urmări ar avea lucrurile de genu? sunt simptomele unei anumite probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bine eu pun totul pe seama ingrasari si a alimentatiei nesanatoase care am avut-o, desi am avut

| lilith16 explică (pentru RAY):

Am 45 de kg, nu cred ca asta e problema

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Slabuta mai esti, lipsa activitati fizice

| lilith16 explică (pentru RAY):

Ce activitate fizica ca daca merg pana in bucătărie gafai de zici ca am dat 5 ture de oras

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Atunci du-te la doctor nu e normal asa ceva, poate ai astm

| lilith16 explică (pentru RAY):

Pana rezolv eu cu medicii din România mor cu zile((((((((:

| RAY a răspuns (pentru lilith16):

Daca stai in zona de confort nu rezolvi nimic

| SG1995 a răspuns:

Dacă aveai și anxietate sau paranoia, sună a atac de panica, sau astm cum spun Ray, simptomele sunt aceleași, respiri greu, dar nu e corelat cu frica.

| lilith16 explică (pentru SG1995):

Anxietatea o am de ani si paranoia de luni, deja m-am obişnuit cu ele, sa nu uitam de tremurat si ca ajungeam sa vomit după, cu atacul de panica ma lupt de 2-3 ani, am fost si la psiholog dar nu am mai mers cand am văzut ca nu ma ajuta cu nimic, deocamdată cand patesc aia cu respiratul o patesc random si fara motiv si o am de cand eram foarte mică dar nu i-am dat atenţie, fara alte simptome, atacul de panică îl am cand beau cafea sau cand sunt prea mulţi oameni pe langa mine dar e alta poveste

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

O pățesc când sunt speriată, când se vorbește despre un subiect pe care-l detest sau atunci când sunt într-un loc în care nu aș putea inhala destul, sau mă strânge o haină.

| Sonia822 a răspuns:

Ai aerul otravit de la incineratoare, si cauta pe net si ce inseamna chemtrails. Efectul e ala care-l simti tu. Uita-te in jurul tau, se taie copaci la greu. Cei nou plantati sunt modificati genetic, nu produc oxigen mai deloc.

| Zosima123 a răspuns:

Și eu am mai pățit. Însă îmi trecea după ce trăgeam aer in piept, cu gura. laughing
Deschideam gura și trăgeam aer in piept, cât puteam. Apoi nu mai aveam problema

| lilith16 explică (pentru Zosima123):

Pai cand trag cu gura patesc asta, si pe nas, nu reusesc sa scap si stau si cate o zi asa, foarte rar cand respir cum trebuie

| Cocirta_Florin_Bogdan_1995 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie s-ar putea sa fii răcit la plamani