| fAkEaNgeL a întrebat:

Ajutati-ma va rog! am 12 ani si am par pe picioare. mult ca un adult aproapebig grin bine sunt inalt... mi-a dat si un pic de bar pe burta sub burik. si un pic mai sus. pe maini n-am de loc. si in locu intim am mult. ma ajuta careva? ce sa facsad si am un pic sfarcurile cam mari dar se vede ca si cum am mers la salalaughing eu ma vad urat. alti ma vad ca si cum am fost la sala si sau format pectorali dar la varsta mea. la 20 de ani ceo sa faccrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreikol a răspuns:

Salut!

Pai esti mai dezvoltat decat ceilalti!

De exemplu eu am 12 ani, dar nu sunt dezvoltata si arat ca o fata de 10 ani laughing
. doar ca gandesc mai matur decat o fetita de 10 anisori

Nu mai fii complexat de chestia asta.

Succes!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa inot si nu te tot uita in oglinda. Cred ca ai crescut un stanjen intr-o luna (sau cam asa ceva) si arati ca un barzoi acum, de aia te vezi asa de "urat". Ai grija sa urmezi un regim de viata sanatos si, chiar daca nu vei arata ca Brad Pitt, fetele nu te vor trece cu vederea. :))
Intra pe http://www.mypyramid.gov/ cred ca te va ajuta mult.

| Liviu a răspuns:

Omule.
TU o sa imbatranesti mai repede ca alti
La aspect
Chiar daca tu o sa ai 20 de ani o sa arati ca unu de 25 de anihappy
Dar o sa te dea de gol gandireahappy in unele cazuri.
Cum e si la minelaughing par de 15 16 anibig grin
Dar eu am 19laughing
Orcum fiecare... cu cel roade' xD

| Eღilia62 a răspuns:

Bucurate! Te vei maturiza mai repede si vei fi un mascul ferocehappy

| ILied a răspuns:

Eu zic sa stai linistit(a) pentru ca nu e asa grav. La varsta de 12 ani, adevarat, n-ar trebuie sa ai par ca un adult, dar, ae tebuie sa mergi la un medic si sa-ti recomande sau sa-ti faca ceva.

| cristiiiiiii a răspuns:

Stai frate asa si nu mai fi complexat de chestia asta

| Sofia07 a răspuns:

Nu cred ca e ceva grav. Poate altii la 20 de ani au mai putin par decat au cei de 12 ani. Fiecare se dezvolta diferit. iar in legatura cu faptul ca pari ca si cum ai fi mers la sala eu zic ca e foarte binelaughing esti norocos/a. Altii fac mult exercitiu pentru a avea astsfel de rezultate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si sunt cam mica de statura am 1. 42 si am un baiat in clasa la mine care are 1. 34 si e cel mai mic din cls. si zici ca e in clasa a 2a. asa ca tu esti norocos.winking

| fAkEaNgeL explică:

Si mi-a dat si un pic inceputu de mustata. nea cum da la toti...tongue dar la varsta mea nu prea e bine. 2 firicele micilaughing