| fariseu a întrebat:

Ajutati-ma, va rog, mama mea a fost diagnosticata cu tumoare la creier. Ce pot face eu pentru ea? Ce fel de diagnoza este aceasta? Si daca se trateaza? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

"Tumoare la creier" e o chestie a naibii de vaga. Poate fi o treaba mica care se elimina lejer din schema, poate fi ceva terminal, poate fi plasata intr-o zona in care nu se poate interveni chirurgical... sunt nspe variabile aici. Cert e ca daca vrei sa faci ceva, fa MULTI BANI. Nu de alta, dar sansele in cazuri de genul asta depind direct de banii disponibili. Sau nah, sper ca mama ta are o asigurare privata de sanatate, caz in care deja e cu totul alta problema - trebuie doar sa ii cauti un doctor si un spital foarte bun.
P.S. Nu ca sa ma dau mare, ci ca idee - la ~1000 EUR anual, am asigurare care la cancer/tumori de genul descris de tine imi da vreo 20.000 EUR. E posibil ca in unele cazuri sa fie insuficient, dar te pot scapa de la moarte uneori...

| untu a răspuns:

Te sfatuiesc ca in fiecare seara in jurul ore 00:00 sa te rogi la bunul Dumnezeu sa te ajute si sa redea sanatatea mamei tale (sa citesti Paraclisul Maicii Domnului sau sa citesti cate 3 psalmi pe seara(de al psalmul 1 la psalmul 150) in timp de 50 de zile daca ai PSALTIRE sau BIBLIA! Daca pui dorinta la sfarzitul rugaciunii, ti se va indeplini dorintasi mamata va fi vindecata! Sa fii optimista simpozitiva ca mama ta sa va face bine! Incearca niste medicamente pentru cancer: VARUMIN- vezi la www.varumin.ro sau sa pregatesti acasa un tratament naturist facut din zeama de la 3 lamai proaspete si stoarse, pui o lingurita de zahar si o lingurita de bicarbonat de sodiu si amesteca cu 1 litru de apa si se bea zilnic 1 litru de amestec eficient decat chimioterapie timp de o luna si apoi sa mergi la un control si sa vedeti care este starea de sanatate mamei tale! Insanatosire grabnica si sa le ajute bunul Dumnezeu sa le faca bine!