| Anonimu19 a întrebat:

Salutare... Mama mea a fost diagnosticata cu un hemangiom vertebral mic, de 3 milimetri. Sunt foarte speriat. Am inteles ca e o tumoare, iar eu nu vreau sa o pierd... Vreau sa stiu care sunt sansele la viata, deoarece am inteles ca nu e la fel de "rau" ca la altele. Rapid, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Este un cheag de sange care cu putin noroc se va resoarbe singur in timp. Nu e cancer, sansele la viata sunt ca si cum nu ar exista acest hemangiom. Nu iti fa griji ca nu e deloc ceva grav. Eventual o sa aiba niste dureri la nivelul coloanei vertebrale dar nu moare din asa ceva, dureri avem aproape toti

2 răspunsuri:
| BeatriceL90L a răspuns:

Sa-i dea Dumnezeu sănătate si putere de lupta mamei tale si vouă ca familie. E vorba de reactia organismului la tratamente si de starea in care se afla! Mult curaj si credință!

| Anonimu19 explică:

Am revenit. M-am panicat degeaba. Pana la urma nu e nimic rau.