| DaiiaDaiianna a întrebat:

Ajutati-ma va rog puppy dog eyes am pierce in buza de 8 zile si mie foarte putin rosu numai cat se vede langa pierce si chiar roata la gaura ceva alb nu e chiar galben sa fie infectie... mi-a mai cazut cojita galbena odata foarte putin, ma spal zilnic cu apa si sapun clatesc dau cu spirt dau cu crema BANEOCIN ( foarte buna.) ma spal cu apa si sare... deci nu e infectat? apropo putin ma doare si pe cand sa desumflat acum iarasi s-a umflat putin si ma pisca dar doar inauntru in gura unde e pierce-ul pentru. ca nu e bun ma sfatuiti sa iau unul medicinal sa in schimb maine?
. scuze categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Nu prea inteleg. Dar daca spuneti ca este umflat, este ceva alb acolo si ustura, este posibila o infectie.
Sfatul meu este sa renuntati la el pentru o perioada si un control la medic pentru detalii amanuntite.

Sanatate!