| FunKyPunKyGirl a întrebat:

Ajutati-maa! deci eu sunt racita din iarna. a inceput cu,, curgerea nasului. apoi am inceput sa tusesc de nu ma mai opream cateva saptamani. apoi doar mi-a curs nasul si acum nu-mi mai trece...am luat si coldrex la pliculet si nu-mi trece. dati-mi ceva remedii naturale... dau >fundabig grin:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Ia imunogrip de la farmacii te ajuta f mult.o cura de vitamine imunogrip te va ajuta sa nu mai racesti asa des.si eu am facut asta si in iarna n-am racit deloc si nuci acum nu-s racita happy

| FunKyPunKyGirl explică:

Deci nu mai suport...imi curge nasu incontinuu x(

| danimotenel a răspuns:

Mare chestie cu coldrexu nu faci si eu am fost racit din iarna da am fost la doctor si mi-a dat antibiotice(daca esti racit/a rau) niste tablete mai exact ospen 1000mlg dar nu iti recomand daca ai sub 12-13 ani ai grija e destul de puternic.

| N3X7 a răspuns:

Asa am patit si eu si inca imi curge nasu dar eu na'm luat nimic si sper sa'mi treaca

| pupazagabriel a răspuns:

Raceala asta.mereu am avut probleme cu ea. am gasit cateva raspunsuri aici www.autoingrijire.com daca vrei remedii mai detaliate du-te la sectiunea ''intreaba aici'' succes