| anonim_4396 a întrebat:

Ajutooor! De mai bine de o luna de zile am un ulcior la ochiul drept si nu pot scapa de el, cei drept nu am apelat la unsori speciale si nici nu prea cred in ele. ce sfat imi dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic oftalmolog pentru a iti prescrie un unguent sau o solutie oftalmica. Nu il neglija pentru ca poate da complicatii. http://www.i-medic.ro/boli/orjeletul-ulciorul-si-salazionul

| Laura46 a răspuns:

Exista un vaccin pentru asta! si te scapa definitiv.du-te la spitalul de oftalmologie daca esti din Bucuresti. Daca nu te-ai dat cu nimic atunci nu ai cum sa scapi.Lasa incapatanarea si du-te la un oftalmolog, poti scapa atat de usor de el pentru ca medicul stie ce sa iti dea.asa stai si il suporti mult si bine

| sebasguyfulls a răspuns:

Te duci la doctori si iti face un fel de operatie nedureroasa! A avut un prieten si a scapat de el!