| Trisanony a întrebat:

Probabil intrebarea e destul de ciudata, dar de cativa ani am o umflatura la ochiul drept. Uneori e mai vizibila, dar niciodata nu se face mult mai mica. Unii spun ca e ulcior, probabil e, dar cu pot scapa de el? Va rog sa ma ajutati ca ma enerveaza.

Răspuns Câştigător
| Holy2010 a răspuns:

Glumesti?! Crezi ca iti pune cineva diagnostic online si primesti tratament? Mergi la oftalmolog! Un "ulcior" nu dureaza atat si are si alta simptomatologie. Cel mai probabil ai salazion...

2 răspunsuri:
| zmotocel13 a răspuns:

Buna. Ideal ar fi sa mergi la oftalmologie sa ti se puna un diagnostic.
Daca este ulcior sau orjelet, tratamentul consta in Tobradex picaturi, de 3 ori / zi. Dar cel mai bine este sa ceri parerea medicului.