| Etro a întrebat:

Am facut ulcior la ochiul drept iar sub pleoapa se vede ceva galben. Cum pot scapa de asta? E a doua zi. Am nevoie urgent de un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Trebuie să mergi să te vadă un doctor oftalmolog, orice ai face, nu da cu mâna pe la ochi indiferent dacă simți mâncărime sau nu. Nu urma sfaturile pe care le găsești pe internet, ar putea înrăutăți situația.

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Am patit identic tie. O mica umflatura pe pleoapa si mica besica galbena pe interiorul ei. Asa e si la tine?
Nu am intreprins nici o actiune, am facut cu leacul babesc, adica lingura de lemn fierbinte pe pleoapa. A ajutat sau nu, dar trecut in cateva zile.
Sanatate