| DianusIoana a întrebat:

Ajutoor! La sport dau proba la gimnastica si avem de facut cumpana, lumanarea si tumba! Eu am probleme destul de grave cu coloana(cifoza si inceput de scolioza) si nu pot sa fac decat cumpana! De cateva zile ma doare mijlocul si am facut azi lumanarea acasa sa vad daca imi iese si nu prea pot sa o fac si ma doare si mai tare mijlocul! Am inceput sa plang de durere! SE INTAMPLA CEVA LA SPORT DACA FAC DOAR UN EXERCIȚIU DIN 3? MA VA CERTA? Ma doare atat de tare si coloana de nu mai pot!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Faci ce poti macar sa incerci la restul sa vada ca totusi ai incercat.

| RoCkKiD a răspuns:

Mergi la medic, daca el considera ca afectiunea ta nu iti permite sa faci exercitiile respective iti va da o adeverinta care te va scuti de ora de sport.

| TrentEnder a răspuns:

Incearca sa faci exercitii pentru spate..intindeti spatele intoarcete de cateva ori in stanga si in dreapta cand esti intinsa...chiar daca te doare incearca..Si poate te duci la doctor si iti da scutire