| DianusIoana a întrebat:

Ajuoor! La sport dau proba la gimnastica si avem de facut cumpana, lumanarea si tumba! Eu am probleme destul de grave cu coloana(cifoza si inceput de scolioza) si nu pot sa fac decat cumpana! De cateva zile ma doare mijlocul si am facut azi lumanarea acasa sa vad daca imi iese si nu prea pot sa o fac si ma doare si mai tare mijlocul! Am inceput sa plang de durere! SE INTAMPLA CEVA LA SPORT DACA FAC DOAR UN EXERCIȚIU DIN 3? MA VA CERTA? Ma doare atat de tare si coloana de nu mai pot!

1 răspuns:
| sofisis a răspuns:

In mod normal, daca esti diagnosticata cu problemele acestea la coloana, ar trebui ca profesorul de sport sa fii intrat in posesia biletului de la medicul de familie sau specialist in care se specifica starea ta de sanatate. Si nu are voie sa te sanctioneze din cauza asta.
Iar parerea mea, eu in locul tau as risca un 4 decat sanatatea.