| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor...acum 10 minute efectiv am început sa plâng pentru ca m-am uitat în oglinda și am văzut ca am venele mult mai vizibile și mai verzi pe un picior. Asta se numește varice? Menționez ca am doar 15 ani...azi am mers mult pe jos. Vreo 8 ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| wj a răspuns:

De unde sa stim fara o poza?!
Varicele nu apar la varste fragede oricum, probabil ti-ai pus in miscare zone pe care nu le pui de obicei?!
Si eu am vene vizibile de la clavicula spre brat, de multi ani, dar nu ma incurca cu nimic.

| Andresso a răspuns:

Nu ai nimic, e normal sa se vada asa. Varice apare la cei batrani si la cei ce lenevesc toata ziua si nu fac mișcare.