| Gheorghe123 a întrebat:

Ajutor! Acum vreo 2-3 zile m-a tras curentul si nu pot sa-mi misc deloc partea stanga a feței, adica nu pot sa inchid ochiul stang fara sa-l inchid si pe dreptu, cand deschid gura partea stanga ramane aproape inchisa, daca ma stramb. partea stanga ramane la fel.
Pe scurt... ce sa fac? Fara a merge la doctor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Trebuie sa iei tratament obligatoriu si nu poti lua dupa ureche, trebuie sa mergi la un neurolog si te va ajuta cu siguranta

| CLCQ a răspuns:

Pe langa o vizita la medic poti incerca si asta:
Masajul fetei: pentru a mentine tonicitatea musculaturii faciale si a imbunatati circulatia trebuie sa faceti masaj. Masajul se face cu miscari lente, circulare la barbie, obraji, pe tample si frunte.