| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Am inceput sa fac singura sport acasa. si am inceput ca nebuna. probabil credeam ca poti sa`mi modelez formele in vreo 3 zile rolling on the floor in fine. am facut si exercitii pentru fese. doar stiti. exercitii in care iti ridici piciorul. si de vreo 3 zile ma doare asa de tare fesa stranga. waaii. nu prea pot sa ma misc. deci nu ma doare toata fesa.doar intr-un loc. langa os. ce este crying?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Este foarte bine ca ai hotarat sa faci sport pentru a scapa de kg in plus, insa trebuie sa fii atenta la modul in care executi exercitiile, deoarece te poti accidenta sau poti face intinderi musculare. Cel mai probabil asta s-a intamplat si in situatia despre care ne povestesti. Iti recomand sa incerci si cateva din trucurile naturale prezentate aici: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire care te vor ajuta sa te mentii la greutatea dorita. Spor sa ai!

4 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Ai facut febra musculara din cauza ca te-ai fortat prea mult din primele zile.
Cand incepi sa faci exercitii fizice trebuie sa incepi incet si sa maresti numarul de exercitii pe zi, nu sa faci intr-o zi cat intr-o luna ca nu te ajuta sa slabesti mai repede.

| Camelia_8424 a răspuns:

Stai linistita, ai doar febra musculara...si eu am patit ca si tine, ideea e sa iti faci incalzirea inainte

pa.pa:*

| gatita_3637 a răspuns:

Ai dor febra musculara stai linistita, o patesc si eu dupa ora de sport big grin

| marza2pacbogdan a răspuns:

Eu cred ca trebuia sa o iei mai usor cu exerciti, nu asa dintr-o data nu i chiar asa mare problema doar ca ai fortat prea tare, parerea mea si cred ca de aia te doare.Succes sper sa iti treaca