| MirunaGe a întrebat:

Saluut :*. Mi-am facut cont aici special pentru intrebarea asta pentru ca sunt disperata si as vrea pentru inceput sa-mi cer scuze daca nu am ales bine categoria, probabil ca mergea mai bine "sport" dar asta e mai "popolata" din cate am vazut.
Deci. vreau de cateva timp sa fac spagatul/sfoara, oricum daca reusesti una e destul de usor sa o faci si pe cealalta, dar am o problema : in spatele genunchiului, acea "incheietura" ( chiar nu stiu cum ii pot spune ) nu ma lasa sa reusesc. Si de ce spun asta. pentru ca eu as reusi daca nu m-ar durea atat de tare acolo, ma doare la modul ca nu pot tine piciorul intins, nu pot sta in fund sa-mi ating cu mana labele picioarelor, nu pot sta in picioare sa-mi ating labele picioarelor, nu stiu care este motivul principal, probabil lipsa de miscare din coliparie, dar am o conditie fizica extrem de buna : abdomen plat cu inceput de patratele laughing, picioare si fese fara celulita, etc. Mentionez ca am 16 ani, 1, 63 si 50 de kg... deci slaba.
In fine, vreau sa stiu ce exercitii ar trebui sa fac pentru a-mi ceda acele... ligamente probabil, as vrea sa intru intr-o trupa de dans la anul prin ianuarie-februarie si e neceasar sa pot face sfoara. Stiu ca e cam tarziu 16 ani, dar nu cred ca e imposibil, sunt foarte ambitioasa, insa ma "seaca" complet acest lucru : nu imi pot intinde picioarele! Nu stiu cat de explicita am fost, dar sper ca ati inteles care e treaba si o sa-mi dea cineva un raspuns, chiar daca nu pot sa fundita cum se obisnuieste ...chiar am nevoie de niste exercitii.
Oricum multumesc :* si o zi/seara buna!

2 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Buna cred ca ar trebui sa mergi l farmacie sa incerci cu ceva gel iti vor da ei ceea ce cred ca e mai bun, si incearca sa faci acolo masaj in fiecare seara poate isi vor da drumu, iar daca nu mergi la medicul de familie si vorbeste cu el, probabil iti va da o trimitere la spital

| MirunaGe explică:

Imi cer scuze pentru greseli!