| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor, am inghitit din greseala guma de mestecat...problema ii ca s-o blocat in gat, o pot vedea cu blitzu de la telefon ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bea multe cani de ceai... Sau pune pe cineva sa iti bage mana pe gat(degetele) daca nici asa nu merge du-te de urgenta la doctor

| Balan_Benjamin_1998_luKm a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista posibilitatea sa se duca de la ceai?

| munteanuionvictor a răspuns:

Sună la 112.

| francut a răspuns:

Mergi la urgente.