| PapagalGalben a întrebat:

Ajutor! Am inghitit o bucata dintr-un nasture de plastic si imi e frica sa nu mi se intample ceva rau... (Nu am inghitit mult din el, aprox. 1/15 din acesta sau chiar mai putin) si parca imi e greu sa respir... Ce sa fac? NU vreau sa le spun parintilor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sanse mici sa se intample ceva. Poate te va deranja putin cand se va elimina.Pe cale naturala.Senzatia de greu in respiratie este pentru ca ti-ai creat multe emotii. Daca l-ai inghitit s-a dus in stomac nu in plamani.

| PapagalGalben explică (pentru darrio2007):

Asta mi-a zis si mama cand i-am spus ce s-a intamplat : O

| darrio2007 a răspuns (pentru PapagalGalben):

Pentru ca, logic, asa este.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O 15-ime dintr-un nasture este ceva infim.Nu iti poate provoca nimic grav decat in cazul un care nasturele nu avea dimensiunea unei farfurii de desert laughing

| danutzu96 a răspuns:

Hoo nu speriati baiatu. daca ai inghitit atat nu are ce sa iti faca. De ce sa respiri greu? Ca doar l-ai inghiti nu inhalat. Cred ca e doar o impresie care ti-ai facut-o tu chestia cu respiratia.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Te poti sufoca! Daca nu le spui parintilor te poti sufoca.De ce nu le spui? Inghitirea obiectelor straine in organism duce la sufocare/moarte

| darrio2007 a răspuns (pentru Lariiiiiiii):

L-a inghitit in stomac nu l-a aspirat in plamani, mai inteligenta! La ce spui tu ar trebui sa te sufoci la fiecare inghititura de apa sau mancare.Nu scrie bazaconii daca habar nu ai.

| Lariiiiiiii a răspuns:

Trebuie sa te duca la spital.

| NoNameqed a răspuns:

Stai usor, eu am inghitit o moneda, 10 bani si n-am murit inca, si au trecut ani buni vreo 2-3, te anunt daca e sa mor laughing)

| Necunoscutu92 a răspuns (pentru NoNameqed):

Eu acum vreo 4-5 ani am înghițit un soldat din plastic întreg ai nu am nimic