| DamianAndrei a întrebat:

Acum o ora am baut niste energizant si am simtit ca parca am inghitit o bucata de metal si parca acum mi-a ramas in gat, cand m-am uitat la energizant nu parea sa fi cazut nimic din el, acum nu stiu daca mi s-a parut s-au chiar am inghitit, dar simt ca ceva este acolo si mi-e frica. Nu vreau sa-i zic mamie sa o sperii degeaba, dar imi puteti spune daca o sa mi se intample ceva? Mi-e frica, nici nu simt ca ma ustura sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa se întâmplă dacă bei toate mizeriile. Cică energizant. Otravă curată.

Nu știu ce să-ți zic, nu am habar ce poate fi. Bea niște apă, poate se rezolvă. Sau un ceai călduț dacă vrei și-ți poți face acum. Ce zici tu pare ca și cum ai fi mâncat ceva și te-ar fi zgâriat în gât, dar zici că ai băut energizant.

| Cksihja a răspuns:

Nu mai da tot direct pe gât, ia totul în înghițituri mici fără grabă. Dacă a căzut ceva metalic cel mai probabil va fi topit de acidul din stomac, dacă este o bucățică mică își va continua drumul prin sistemul digestiv iar dacă nu se întâmplă nimic o să regurgitezi chestia.

| DamianAndrei explică (pentru Cksihja):

Pai si pot pati ceva?

| Cksihja a răspuns (pentru DamianAndrei):

Poți avea perforații in intestine și să fii nevoit să mergi la urgențe. Dacă ai un detector de metale poți verifica să stai liniștit. Fii atent la scaun să vezi dacă vine colorat ciudat.