| Anex3 a întrebat:

Vă rog, asta nu este o glumă. Am înghiţit adineauri o monedă de 10 bani, credeţi că poate să mi se întâmple ceva grav? Nu vreau să le spun părinţilor pe motiv că s-ar putea să mă certe. Ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PaulCCraciun a răspuns:

Nu e nimic grav, o vei elimina in curand cand iti vei face necesitatile. Cu toate ca e posibil ca la 'evacuare' sa strangi din dinti putin. DAR baga de seama, daca de acum in colo vei simti ceva dureri, zi-le alor tai si fa o vizita la spital sau ceva, sa nu se blocheze pe undeva. Dar ai mari sanse ca totul sa se termine cu bine, eu cand eram mai mic ( 3-4 ani cred ) am inghit o pereche de zaruri, alea fiind mult mai periculoase decat o moneda, si am scapat cu bine in cele din urma, fara complicatii.

10 răspunsuri:
| CeaCuMasca a răspuns:

Ori o caci, ori iti ramane blocata in intestin.Dar totusi, cu ce ocazie ai inghitit tu o moneda?

| Anex3 explică (pentru CeaCuMasca):

M-am jucat si am vruto s-o rontai, am bagat-o-n gura, si m-am asezat in pat, si... bum, am inghitit-o fara sa vreau.

| teotaur a răspuns (pentru Anex3):

Cati ani ai?

| Anex3 explică (pentru teotaur):

De ce-ntrebi?

| teotaur a răspuns (pentru Anex3):

Pai la ce varsta te gandesti sa inghiti o moneda...(7)

| Paywa a răspuns:

Ba ar trebui sa le spui, faptul e consumat nu ar avea de ce sa te mai certe. Du-te la doctor happy

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Nu stiu daca e ceva grav deoarece niciodata nu am mai auzit de acest caz!
Mergi la medicul tau de familie si el te va ajuta!
Succes!

| Answer17 a răspuns:

Cum e posibil sa inghiti o moneda?

| bee_2378 a răspuns:

rolling on the floor)...o sa o dai afara, ce intra si iese, am auzit de altii care mancau rahat si nu aveau nimic, e ca si cum ai inghitit un samburewinkinghmmm sau poate niste laxative ar grabii procesulthinking asta daca nu ai scos "averea" dejatongue

| TzipTzop a răspuns:

Am patit si eu, nu patesti nimic, incearca sa te gandesti la altceva.