| DonAnonymius a întrebat:

Ajutor! Astăzi la fotbal eram între 2 adversari şi amândoi s-au împins în mine(de-a binelea).Am căzut şi m-am scos cu o durere groaznică la mâna stângă. Deci,este destul de ciudat,pe nimeni pe care am întrebat nu a ştiu ce am(mână ruptă,fracturată sau entorsă).Nu pot ţine mâna dreaptă,întinsă ca şi cum ai sta drept la armată şi nici îndoită(ca şi cum ţi-ai încorda muşchii).În rest, când am mâna îndoita la diferite unghiuri e ok.De exemplu acum pe laptop simt doar o foarte uşoară apăsare când ţin mâna pe birou.Vă rog ajutaţi-mă.Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| marius031 a răspuns:

In loc sa scrii aici te duci sa te vada un doctor ca el stie mai bine.

| Azµre a răspuns:

Fii atent aici te duci la farmacie si ceri un preparat Lasonil, si 6 pliculete de Burovill. Burovillul il dizolvi in 500 ml 1 plic, lasi la decantat apoi iei iti dai pe mana dimineata si seara, apoi iti dai cu crema Lasonil, pui pe mama sa te maseze usor. Dimineata si seara. Bafta!

| AdrianoVV a răspuns:

La mana este un tendon care se tine de muschiul de la mana si cu ajutorul lui iti misti mana si probabil la cazatura tiai dat mana pe spate si ti-so scurtat... Daca sti pe cineva care stie sa maseze poti sa mergi sal maseze sa se inmoaie daca nu mergi la un doctor ca nu-ti face mare lucru doar te da cu o crema si iti leaga man dar cea mai buna varianta estea cea cu medicul. Funda pls:d