| Alexandra_Maria_1975 a întrebat:

Ajutor! Cum pot trata flictenele? Adica basici iesite pe pielea arsa de soare? Sunt mari...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Butterfly02 a răspuns:

Am avut si eu asa...Stiu ca ustura tare.
Ca sa imi treaca mi-am pus comprese cu apa foarte rece si m-am dat cu crema cu emulsie de laptisor de matca. Asta nu e un tratament care sa le elimine instant dar atenueaza durerea si usturime si se vindeca incetul cu incetul. Mie mi-a trecut in 1-2 saptamani.
Cat timp ai aceste flictene nu ai voie sa te dai cu sapun/gel de dus sau parfum in zona afectata.

| Alexandra_Maria_1975 explică (pentru Butterfly02):

Mersi mult dar am fost la doctor a 2-a zi si am scapat de elewinking Acum nu mai am nimic dar multumesc pentru sfat

| Butterfly02 a răspuns (pentru Alexandra_Maria_1975):

Ma bucur ca te-ai facut bine! :* big grin

| Alexandra_Maria_1975 explică (pentru Butterfly02):

Merci mult :*