| M4A1Carbine a întrebat:

Ajutor,de ceva vreme mi s-a umflat capul penisului si dabea pot sa il "belesc" ca ma doare putin, dar il pot beli si de la cum vreeau sa il belesc apar taieturi care ustura.Nu taieturi pe cap, ci pe penis.Imi puteti spune daca am fimoza sau nu? si ce medicament ar trebui sa iau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai fimoză mergi la medic îți va prescrie o cremă ori îți va recomanda intevenția chirurgicală dacă e cazul. Dar 99% din cazuri se rezolvă cu o cremă și cu multă voință!

| M4A1Carbine explică (pentru Azµre):

Nu cred ca am fimoza. Daca aveam fimoza nu puteam sa imi decalotez penisul deloc.Si durerea e de la taieturi ca simt.Si daca as avea fimoza
zi-mi aici ce medicament sa iau. Daca ma dau cu clotrimazol sau fucidin crema ma ajuta? Nu vreau sa merg la medic ca nu reau sa afle parintii

| M4A1Carbine explică (pentru Azµre):

Am citit pe sfatulmediculi.ro si am vazut ca e bun si baneocin si am.Ma va ajuta?

| Azµre a răspuns:

Mergi la medic, nu îți dai cu toate cremele pe care le găsești pe net. Baneocinul este antibiotic dat în necunoștință de cauză cu el o să ajungi să suferi de candidoză și așa mai departe. Mergi la medic, spune părinților despre problema ta.