| anonim_4396 a întrebat:

AJUTOR!

Iau anticonceptionalele Dianne 35 insa in ziua 18 din luna aceasta (data: 13.05) am inceput administrarea antibioticelor NORMIX pana in data de 18.05 (vinerea trecuta).

Sunt constienta ca din cauza antibioticelor, anticonceptionalele isi pierd din efectul contraceptiv, insa acum nici 10 minute iubitul meu s-a terminat in mine. Peste 2 zile, joi, am sa reincep folia noua de anticonceptionale.

Intrebarea mea este daca exista sanse sa fi ramas insarcinata?
Daca da, si tare mi-e frica ca da, ce pot face acum?

VA MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

''ce pot face acum?''

tripleti
*trollface*

| luiza a răspuns:

Nu are nici o legatura! trebuie doar sa fi atenta sa nu le iei deodata! in rest poti sa faci tratamentul linistita. Nu vei ramane gravida decat daca uiti sa iei anticonceptionalele!

| missdevil a răspuns:

Eu zic sa iei pilula de a 2-a zi. Am o prietena care a luat antibiotice cu anticonceptionale si a ramas insarcinata. Si nu-ti doresc sa ajungi in situatia aia. Eu am fost alaturi de ea si e foarte neplacut un chiuretaj

| NuCa20 a răspuns:

Sunt sanse foarte mari sa ramai insarcinata in situatia de fata.
Ce poti face acum? Mergi la farmacie si cere Pilula de a2-a zi e cea mai sigura