| Danny1212 a întrebat:

Ajutor, ma doare partea stanga a spatelui. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lariiiiiiii a răspuns:

Hei!
1.Fa exerciti anume!
2.Ia un Nurofen pentru durere
3.Stai linistit/ă pe pat.
4.Da-te cu crema.
5.Roag-o pe mama sa iti faca un masaj.
Stai linistit!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
O vizita la medic si eventual o ecografie.
Nu amana si nu trata cu indiferenta cauza.
O seara bunahappy

| Matrixy a răspuns:

Probabil ai avut vreo lovitura sau ai dormit intr-o pozitie care ti-a afectat spatele. Poate fi si din cauza ca ai ridicat ceva greu. Poate sa-ti treaca, dar daca te doare tare mai bine consulta un medic.

| fabi14 a răspuns:

ar putea fi vorba de o afecţiune la nivelul stomacului (probabil o gastrită - mai ales dacă durerea apărută imediat după masă este însoţită şi de un gust neplăcut în gură, greţuri, sialoree şi vărsături). Dacă această durere va persista după fiecare masă, recomand consultul unui gastroenterolog