| karinne94 a întrebat:

Am palpitatii si atunci cand stau degeaba imi simt bataile inimii in spate si ma doare din cand in cand in partea stanga a spatelui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Consulta un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai hipertensiune arteriala sau o artera infundata cu colesterol, cheaguri de sange etc.consulta urgent un medic.

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Palpitatiile pot fi din cauza: stress, psihic, alcool, cafeina, tutun, taurina, etc.
Daca te deranjeaza foarte tare, poti face un control la cardiolog pentru un diagnostic detaliat. (ECG, Ecocord, etc.)

Sanatate!

| karinne94 explică:

Am facut analize colesterol e ok.am facut ekg si mi-au spus ca am inceput de tahircadie si nu mi-au dat nimic au zis ca trebuie sa ma calmez de la sine.am 18 ani

| Delicacy a răspuns (pentru karinne94):

Îţi recomand să consumi ceai de afine şi de zmeurică.Îţi va ajuta şi proteja inima :p

| karinne94 explică (pentru Delicacy):

Bine multumesc :*