| marius2001pro a întrebat:

Ajutor.
TIMP de 6 luni am fumat și acum câteva zile am văzut ca în spatele omuletului mi-au crescut niște, pete cică li se pune faringita in gat, îmi este frica sa nu fie cancer. Tin sa menționez ca nasul îmi curge (fără sange) uneori stranut.
Îmi este frica sa nu fie cancer in gat, când am văzut asta am decis sa ma las de fumat.
Îmi este frica sa nu se agraveze, țin sa menționez ca alte simptome nu am.
Menționez prima data mi-a fost rău ca la raceala normala și când ieseam din pătură ma lua cu frig, când îmi venea sa ragai ma înecam și dacă vorbeam câteva vorbe ma inecam, după 3 zile vorbeam fără sa ma înec și acum ocazional îmi curge nasul și uneori stranut.
Mai menționez faptul când tușesc în plămâni sau în piept nu ma doare și după ceva timp ocazional aveam tuse cu sange și când aveam scurgeri nazale (suflam nasul venea cu sange).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ai venit al noi sa ghicim in stele daca ai sinuzita, laringita sau cancer in gat?

Nu crezi ca esti taman in locul cel mai nepotrivit sa intrebi asa ceva, mai ales ca NU avem medici pe acest forum si nu avem laborator de analize medicale aici.

Daca iti este frica, atunci apeleaza la medicul de familie sa-ti dea analize si investigatii medicale!

Sanatate multa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și medicul la care ai fost ce a zis? A zis sa nu îți mai pui singur diagnostice?

| AdioTPU a răspuns:

Calmeaza-te, respiră adânc. Nu cred că e nici un cancer aici. Cel mai probabil e vorba despre vreo viroza sau astenie de primăvară dat fiind temperaturile astea schimbătoare. Totuși pentru liniștea ta sufletească mergi la un consult să-ți spună medicul ce ai mai exact și să-ți prescrie medicamentele adecvate.

| 199onur7 a răspuns:

Nu mai fuma îți distrugi sănătatea așa cu fumatul nu-i de joacă