| Shrek32154 a întrebat:

Ajutor! Tocmai am vazut un catelus cu blana portocalie care era plin de capuse. Mi s-a facut mila de el si i-am scos vreo 5 i le-am smuls cu mana si i le-am aruncat firar ali naiba sa fie! Saracul catel plangea de durere! Si pe la ultima capusa care era in varful capului a dracu dupa ce o smulsesem pocnise si ma patasem de sange intre degetul mare si degetul aratator si unpic pe pantaloni! Exista riscul sa intre o capusa in ocrpul meu? Nu am deloc rani am doar julituri. Si am auzit ca nu trebuie sa intre toata capusa in tine ci doar o picatura de sange daca e in corpul tau sau un picorus gata... Funda cu cine ma ajuta am 13 ani si nu prea stiu! Ps dupa 20 minute m-am dus acasa si m-am spalat bine bine cu sapun si nu am rani am doar 2 julituri una pe mana stanga si una pe genunchiul drept si nu a cazut sange acolo

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| thewomaninwhite a răspuns:

Yuck mie imi este frica de capuse cred ca as face stop cardiac daca as atinge una. normal ca nu are cum sa intre doar nu este vreun extraterestru care se regenereze sub piele te uiti probabil la prea multe filme sci-fi rolling on the floor)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bull4ever a răspuns:

Capusa apare ca un cos negru si se mareste daca nu observi pe corp asa ceva nu ai nimic.

| gaina007 a răspuns:

Nu e ma tati, in cel mai rau caz se pot lua anumite boli prin transmitere..asta daca acele capuse au fost pe cineva infectat..si oricum, din cate stiu nu trebuia sa ii scoti asa capusele pentru ca le ramane capul inauntru ceea ce inseamna ca i-ai facut mai mult rau animalului! imi pare rau sa te anunt dar catelul poate muri! iti apreciez curajul si te sfatuiesc ca pe viitor sa intrebi inainte de a mai actiona! daca mai i vreo nelamurire cu asta trimite-mi mesaj!

| Smekerasul21 a răspuns:

Pai nu e grav dar uitate sa vezi daca se vede undeva pe corpul tau cvea bulina neagra daca vezi fugi la doctor si ti-o scoate! am patit tot cu o capusa si asa am facut! funda te rog!