| SilentRain a întrebat:

Cine mai este racit?
E atat de naspa, detest sa am nasul infundat sad
Ce va enerveaza cel mai mult cand sunteti raciti?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Tusea, aia e cea mai enervanta si te necajeste.

| anonimg a răspuns:

Dacă nu am ceapă sau usturoi în casă. Cu astea desfund și nasul și ajut și sistemul imunitar să lupte împotriva virusului.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nas infundat? Ce-i ala? Nu stiu, eu nu racesc sad pentru ca mananc ceapa, usturoi, miere cu lamaie si altele. Vezi? Degeaba te lauzi ca mananci sarmale cu pamant, daca la primul frigulet stranuti.

Daca as raci, m-ar enerva ca ar trebui sa stau in pat si urasc sa stau in pat degeaba.

| GoldenZenith a răspuns:

Nasul înfundat si durerea de cap.
Slava cerului, nu sunt răcită.

| Endoryus a răspuns:

Mucii care nu se mai termina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia spray nazal. Daca ai nasul infundat o sa respiri pe gura mai mult aer rece si te racesti mai tare.
Cand sunt racit nu iau medicamente, numa spay nazal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma dor toate cand sunt racita. Iar cel mai tare ma enervează durerea din gat si nasul înfundat si ca nu mai pot respira nici pe nas nici pe gura sa mi se inflameaza amigdalele foarte tare...Si post răceală, o tuse oribila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmele roșii de pe nas.

| sweetys a răspuns:

Detest ca racesc in mijlocul verii sau cand sunt evenimente importante. Sa nu uit de pastile sau injectii, plus faptul ca nu pot sa dorm. Ultima oara am bagat injectii o saptamana fiindca nu mi se desfunda nasul si gatul era inflamat, pana s-a enervat mama si mi-a facut o infizie cu plante si intr-o zi am scapat de toata raceala.

| wpetterssone a răspuns:

Eu nu am mai racit de acum 4 ani și 3 luni. Eu răcesc rar, și când răcesc nu sunt bine 3 săptămâni.

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Nu imi place sezonul racelilor, ma omoara nasul.