| andreeavar90 a întrebat:

Alaltăieri eu și niște rude am plănuit să mergem la piscină de dimineață am observat că mi-au venit semne că trebuie să îmi vina menstruația dar n-am băgat de seamă acest lucru că de obicei ziua următoare îmi venea și m-am dus la piscină și ieri mi-a venit dar puțin dar după s-a oprit am citit pe net că e secundar acest lucru aș vrea vrea niște sfaturi vă rog,( faptul că de ce nu mi-am întrebat mama este doarece nu țin legătura cu aceasta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sunshine123 a răspuns:

Dacă ai mers la piscină contactul cu apa rece îți întârzie puțin menstruația dar cu siguranță că îți va veni și în abundență, pentru că după cum ai citit și tu, nu avem voie să intrăm în apă când ne vine menstruația. Sfatul meu e să rămâi pe uscat când vezi astfel de semne și de acum să rămâi la căldură, e doar temporar, dar o să îți vină menstruația.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Si ce sfaturi ai dori, in legatura cu ce?

Daca-i in legatura cu pisicna, te sfatuiesc sa nu intri in apa DELOC, pentru ca apa se va face mov, din cauza subatantelor care sunt in apa, de detecatre a urinei sau sangelui.
Poate chiar este bine sa nu mergi deloc la pisicina, macar nu te vei pune in situatia de a explica tuturor, de ce nu poti intra in apa.