| Adesim a întrebat:

Aș vrea sa fac un test de sarcină doar că nu sunt sigură dacă simptomele mele sunt chiar simptomele unei sarcini sau totul e doar în capul meu. Simptomele mele sunt următoarele: luna asta mi-a întârziat menstruația dar chestia asta nu mă sperie fiindca nu îl am regulat, deci aș putea spune că este ceva obisnuit. Ultima dată când mi-a venit menstruația am avut impresia că sângele era puțin mai deschis la culoare, din câte am citit pe net asta este un semn al implantării. Am momente când îmi schimb starea, acum sunt fericită în jumătate de oră plâng. Eram în vacanță, 3 zile am stat în piscină și am sărit în apă. Aveam momente când mi se făcea greață. Am dat vina pe apa cu clor pe care am înghițit-o, crezând că asta îmi provoacă răul. Iar tot în săptămâna respectivă mă trezeam dimineața cu chef de mâncat iar eu dimineața nu mănânc de obicei. Astea pot fi niște semne? Sau totul ține de psihic pentru că în ultima vremea am vorbit doar de o posibilă sarcină? Să încerc cu testul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca rezultatul testului de sarcina sa fie VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99% acesta se efectueaza dupa trecerea a minim 21 de zile fata de data la care a fost intretinut actul sexual in urma caruia a ajuns sperma in vagin. Sanatate!

| Adesim explică (pentru corbulalbrosu):

Dacă s-a întâmplat când am a fost acel act sigur e mai mult de 20 de zile.

9 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dar act sexual neprotejat a existat?

| Adesim explică (pentru Andreeush):

Da. Majoritatea sunt neprotejate.

| Andreeush a răspuns (pentru Adesim):

Atunci fă un test de sarcină.

| alina2k18 a răspuns:

Din moment ce ti-a venit menstruatia 99, 99% nu esti insarcinata.

| Adesim explică (pentru alina2k18):

Mi-a venit luna trecuta. Luna asta e întârzierea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt semne clare, dar ar fi un început, fa mai bine un testwinking

| Ale5184 a răspuns:

Poti incerca. Nu ai nimic de pierdut. Te linisteste. Succes!

| Adesim explică (pentru Ale5184):

Mersi! Așa voi face.