| anonim_4396 a întrebat:

Albastru de metilen este folosit pentru curatirea limbii sugarilor? Nu e periculos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| nicky a răspuns:

Da, nu e periculos si in cazul fiului meu a fost mai eficient decat glicerina boraxata.

| mihaa a răspuns:

Cel mai bun este nistatin, glicerina, e o nimica toata, ca nistatin am cutatat fetitele de afte,

| eni a răspuns:

Intreaba medicul pediatru.Si eu am folosit si n-au fost probleme. Poate glicerina e mai buna, are gust mai bun si e fara culoare.Alegerea i-ti apartine.

| cristinela a răspuns:

Daca are ceva pe limba, glicerina e cea mai buna si nici nu are gust rau. Daca nu trece, mai e si glicerina cu stamicina dar e amara(contine antibiotic). Eu am in casa tot timpul glicerina pentru fetita mea.