| Feyenooord666666 a întrebat:

Albumina urina spontana 55.9

Creatinina 321.1

Care sunt valorile normale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

A1 300 mg/g (>30 mg/mmol): albuminurie severă.

Valori normale ale creatininei sunt de la 0.6 mg/dl la 1.2 mg/dl la bărbați adulți și de la 0.5 mg/dl la 1.1 mg/dl la femeile adulte.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca-ti faci analizele in Olanda iti scrie dupa rezultat H pentru valori prea ridicate si L pentru valori prea scazute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In rezultatele de analiza ai trecute si valorile normale pentru comparare.