| alexhino a întrebat:

Aloe vera este bun pentru durerile de spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, aloe are efect cicatrizant cand e vorba de rani. Pt dureri sciatice sau lombare sunt 2 metode: interior si exterior. Interior : omega 3 si/sau glucozamina si boswellia si exterior o crema cu efect analgezic si anti inflamator.

| Florin_6699 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. nu cred ca aloe vera e eficienta la durerile de spate, incearca bengay sau cum ii zice, fastum gel sau ceva de genu...mai am gasit ceva dar e cam scump...vezi poate tie de folos http://www.abc-cosmetics.ro.im/cumpara/crema-de-corp-reumax-355121
bafta...

| alexhino explică:

Dar tata s-a dat cu toate felurile de gel pentru ca avea o hernie de disc care era veche si i s-a lasat durerea pe picior nici o crema sau vreun gel nu l-a ajutat.A ajuns tot la operatie.

| Alexicu_1014 a răspuns:

Aloe vera nu este foarte eficient si te sfatuiesc sa iei un fastum gel.