| Stefygg a întrebat:

Alut TPU am si eu o problema...Am palpitatii la inima cam 24/24 simt ca ma zgarie inima foarte tare, ma oboseste rau, sep poate sa fie la plamani? Fumez cam de 1 an si fumez tigari tari.Se poate sa fie o afectiune la inima de la sala(fac sala) lucrez pana la epuizare. Ceva la inima sau cel mai grav ceva la plamani? Am auzit ca se poate sa fie cardiomegalie(cresterea inimii)..Este periculos ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| reeebook a răspuns:

Pai daca fumezi si faci sala e logic..eu zic sa te lasi de una ca poti sa cazi si sa ramai doamne fereste acolo (exemplu de la fotbalisti...ei nu fumeaza pentru ca fac sport) dar intai du-te la un medic sa-ti faca o radiografie la plamani sa vezi cata nicotina aiwinking mai ales daca fumezi tigar tari de 1 an...altii se apuca de cele tari dupa 20 de ani, asa ca e cam grav du-te la medic baftawinking