| anonim_4396 a întrebat:

Am 1, 51 si 42kg si as vrea sa ma mai ingras cu maxim 4 kg dar nu reusesc. Ce sa mananc sa ma mentin la 46 kg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Mai bine pui niste muschi decat grasime. E cel mai nasol sa fii subtire dar pufos.

Ai aici tot ce trebuie sa stii: http://www.getfit.ro/

Daca ai timp sa te documentezi serios (alimentatie si antrenament) si mergi si la o sala intr-un an ai cu ce te lauda.
Iar muschiul e mai greu ca grasimea deci e posibil sa castigi chiar mai mult in greutate.

| auroraa a răspuns:

Nu te ingrasa! iti va parea rau, pentru inaltimea ta ai o greutate ideala, iar daca vreai sa te ingrashi.eh.ma rog, maninca cartofi prajiti, cipsuri, biscuiti cu ciocolata, cartofi, banane, maninca noaptea, salam gras, cascaval, piine alba mult multa, ciorba, si toate acestea toata ziua si cat mai des, maninca iaurt cu cantitate maxima de grasimi! eu asa am facut si m-am ingrashat cu 5 kg

| TinkerBell_3614 a răspuns:

Un pahar de bere cu o lingura de smintina sau un pahar de bere si unul de lapte, solutiile astea mi-au ajutat prietenahappy

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Vreau sa ma ingras dar in acelasi timp sa mananc ceva sanatos.Cat despre varsta mea e undeva intre 19-25 big grin(nu imi place sa imi dau datele personale). Cele 42 kg nu prea se vad(de fapt deloc). Toata lumea care ma vede imi da 14-15 anisad

| Kaaatyyy a răspuns:

Pai eu zic ca esti bine asa cum estibig grinVreau sa te intreb cati ani aiwinkingDesi eu consider ca ai o greutate normala...Sincer tu vrei sa te ingrasi eu vreau sa slabesclaughingTotusi iti recomand, daca chiiar vrei sa te ingrasi...incearca sa mananci din placerebig grinAsta ingrasa mereulaughingAsta si dulciurilelaughing