| liceu a întrebat:

Am 1,60 si 42 kg. Cum pot sa ma ingras macar, MĂCAR 5 kg?! Sunt obisnuita de mica sa mananc mai putin si acum oricat as incerca sa ma "indop" cu mancare,nu pot. As incerca orice ca sa ma ingras. Chiar si pastile de ingrasat, doar ca majoritatea lor sunt doar dinalea care doar iti fac pofta de mancare si nu ma prea ajuta.
am incercat intr-un timp sa mananc 3 mese pe zi + vreo 4 "gustari" dar nu am reusit. Ce solutii imi dati,cat mai detaliate posibil. Ma gandesc ca alta sansa de a te ingrasa e numai cu multa mancare, nu? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| presus a răspuns:

Incearca sa mananci, trebuie sa mananci mai mult pentru a te ingrasa sanatos. In primul rand nu manca grasimi in excess si mancaruri nesanatoase. Ele doar iti vor afecta sanatatea, si poti sa te ingrasi mai repede cu sfatul meu decat cu fast food. Mananca 5 mese pe zi. Stiu, suna putin exagerat. Doar ca asa mananci multa mancare impartind egal intre mese. Mananci dimineata un mic dejun consistent, apoi mai pe la ora 12, mananci niste fructe sau ceva dulce, dar natural ( sau nu foarte nesanatos ). Mananci de amiaza cu felul unu si doi, si ca desert iti iei doua mere. Pe la 4 mai mananci inca o data o gustare, si la 7 mananci de cina. Bea apa regulat, asa cum o faceai inainte. Trebuie sa te hidratezi, dar nu in exces cum fac ceilalti sa slabeasca. Fa si putina miscare. sa ai si ceva muschi nu doar grasime. Numai bine!

| Addaa1998 a răspuns:

E cam greu sa faci asta pentru ca stomacul tau e micsorat si nu poti usor sa te fortezi sa mananci mult odata. Cu siguranta daca mananci dulciuri si paste fainoase la ore tarzii pui pe tinelaughing

| maria14142 a răspuns:

E greu sa te ingrasi/sa slabesti.Fiecare corp e obisnuit intr-un anumit fel, daca tu nu mancai mult inainte iti va fi greu sa te obisnuiesti! Depinde de caracterur fiecaruia, de ambitia de a face un lucru! Asta depinde de tine! Dupa pararea mea, toate pastilele de slabit/ingrasat chiar daca ne fac pe plac la inceput, actioneaza negativ asupra corpului! BAFTA!
P.S.Scuze daca nu te-am putut ajuta!

| Mykymu a răspuns:

Multa paine si multa ciocolata! Cu siguranta o sa te ingrasi.

| alex1854 a răspuns:

Incearca sa mananci cat ma itarziu, sau sa inlocuiesti uleiul cu untura!