| Anonimulcuintrebari a întrebat:

Am si eu o problema, sunt subponderal si imi trebuie undeva la 10 kg sa ajung la greutatea pe care o vreau. (normala)
Eu nici nu prea mananc, mananc cand imi aduc eu aminte (si stiu ca nu e bine).
De facut sport am inceput recent (fac acasa exercitii fizice ca nu vreau sa ma duc la sala).
Cat despre mesele pe zi din cate am inteles trebuie sa fie 3 mese + 2 gustari.
Ziceti-mi si mie ce ar trebui sa mananc dimineata la pranz si seara, in asa fel in cat sa ma pot ingrasa sanatos.
Ideal ar fi daca as putea in vara asta sa mai pun 10 kg pe mine.
Nu stiu ce ar trebui sa mananc, dati-mi idei.
Si poate ceva pastile sa am mai multa pofta de mancare, orice idee buna e bine veninta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alinadianaaa a răspuns:

Cred ca ar fi cel mai bine sa consulți un medic nutriționist, el îți va face un regim alimentar în funcție de analizele pe care ti le va face. Sa nu iei niciodată pastile de îngrășare deoarece sunt foarte periculoase, datorita nivelului foarte ridicat de hormoni.