| roocsy_7763 a întrebat:

Am 1.69 inaltime si 50kg :-s intotdeauna mi-am dorit cateva kg in plus, dar nu pot sa ma ingras deloc sad. Nu vreau mai mult de 3-4kg. Ma ajuta cineva cu o cura de ingrasare ceva?! :-s dau fundita :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Denisa a răspuns:

Eu zic ca esti bine. Eu am 1. 68 si 54 de kg si ma "chinui" sa slabesc pana la 48 macar. Esti mult mai frumoasa slaba.

| swet girl 22 a răspuns:

Cel mai bine e sa te ingrasi fara vitamine. ia si fa spot si dupa mananca bine.mananca grasimi si prajeli, fastfood si dulciuri. dar sa nu exagerezi, combinale cu fructe si legume lactate si carne. funda?

| face2face_5926 a răspuns:

Inainte de toate ar fi indicat sa mergi la doctor sa vezi daca nu cumva ai o disfunctie la glanda tiroida. In cazul in care nu ai nicio problema medicala e important sa stii ca o cura de ingrasare trebuie vazuta ca si una de slabire, doar alimentele le schimbi putin. Eu ti-as sugera sa te apuci de sport inainte de a incepe sa mananci orice si oricand, risti ca acele kilograme pentru care vrei sa le iei sa se transforme in grasime.Asa ca apucate de sport iar alimentatia pe care o urmezi sa fie mai bogata in carbohidranti decat in proteine.

| Someonelikeyou a răspuns:

Pai eu zic sa iei niste vitamine.alea iti dau pofta de mancare si te si ingrasi.
:*