| bbbbbogdan121 a întrebat:

Am 14 ani, 1.66 si as vrea sa stiu ce exercitii la sala opresc cresterea. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandrumarcu32 a răspuns:

In primul rand nu ai specificat sexul. In al doilea rand nu as recomanda in nici un caz asa ceva, pot aparea in timp probleme de dezvoltare(mai ai 4 ani cel putin pana cand te "vei opri din crestere"). Nu te teme, exista perioade ale adolescentei in care cresti in inaltime brusc, dupa care vei inceta.

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Doar cele bazate pe ridicare oprește creșterea. Celelalte nu.