| Dexter25 a întrebat:

Am 14 ani, 1, 80 si 81 kg si sunt barbat, dar am sani, nu sunt mari, sunt mai degraba ascutiti, nu lasati in jos, cum as putea sa scap de ei, este oare din cauza grasimilor sau am un nivel ridicat de testosteron?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi și faci dozările hormonale și mai practică și un sport.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Daca ai 81 de kg este normal - unii barbati asa au - dar de ce te deranjeaza? -

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Damn, cu ce te-au hranit parintii ca sa fii atat de inalt la doar 14 ani? Oricum, eu unul iti recomand sa te apuci de sport( ridicat greutati, tractiuni, flotari, alergat, etc) si sa mai scapi de vreo 4-5kg. Insa sa fii constant cu exersatul si sa incepi usor pentru inceput.