| AndreiMARIJUANA a întrebat:

Am 14 ani, am 1.78 inaltime si 70 de kilograme credeti ca e ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Emaaa5728 a răspuns:

Depinde daca esti fata sau baiat
dupa Imc(Indicele masei corporale) esti la greutatea normala
ai un Imc de 22(normal)
eu zic ca e bine daca imc arata o greutate normala :*

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Presupun că eşti fată...

DA, ai greutate NORMALĂ, iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 66 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Gdeni a răspuns:

Esti okwinking