| ricoset a întrebat:

Sal TPU, am si eu o intrebare big grin, am 1.78 in inaltime, si 80 kg, ce credeti este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Eşti SUPRAPONDERAL ( prea gras )!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 70 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU este bine : mai trebuie să SLĂBEŞTI 10 kg!

Toate cele bune.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti baiat ar trebui sa ai maxim 70-75kg iar daca esti fata maxim 65-68 kg

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat datele importante : vârsta şi sexul.

Oricum, NU este bine, ai prea MULTE kg!

Eventual, să-ţi introduci datele la linkul următor şi să-ţi faci calculul :
http://www.dietetik.ro/info/calculator

Toate cele bune.

| ricoset explică (pentru bursuc001):

16 ani, sex masculin

| bursuc001 a răspuns (pentru ricoset):

Eşti SUPRAPONDERAL ( prea gras )!

Iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 70 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, NU este bine : mai trebuie să SLĂBEŞTI 10 kg!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu-i bine, la inaltimea asta ar trebui sa ai macar 68 de kilograme, pune-te pe slabit.
Te pup!

| loredanaFS a răspuns:

Uite aici un articol care te-ar putea ajuta: http://fetelestiu.ro/......lei-bilic/

| teodora200004 a răspuns:

Nu cred ca este foarte bine, la inaltimea ta ar trebui sa ai 68-70 kg happy. Dar ai uitat sa ne spui varsta si sexul happy Oricum pune-te pe slabit! Succes!

| Sh_Atat_Ana_1997 a răspuns:

Hei! Am citit intrebarea ta si cred ca ar mai trebui sa slabesti (70-75 kg.).
Succes!

| Sh_Atat_Ana_1997 a răspuns:

Scuze! Pana la 70-75 kg!