| Iris2709 a întrebat:

Am 14 ani si 30kg.am aproape 1.50m cum fac sa ma ingras.beau sucuri acidulate, mananc de la fastfud, dulciuri si nu ma ingras cred ca am si arderile bune. dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si consulta un medic endocrinolog, nu mai mananca tot felul de porcarii in speranta ca vei lua in greutate. Problema ta poate veni de la o dereglare a glandei tiroide.

8 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic si sa lasi sucurile si mancarea fast food. Te pot duce la alte boli cum ar fi diabetul. Poate ar trebui s apractici un sport! Sport de iarna sau inot daca ai posibilitati!

| LNK a răspuns:

Salut!
La tine deja cred ca este o problema. Ar trebui sa lasi mancarea fastfood si sucurile, pentru ca iti fac mai mult rau. Ar trebui sa consulti un medic nutritonist si acesta te va ajuta.
Pa-pa! happy

Răspuns utilizator avertizat
| andreikol a răspuns:

Salut! Eu am 12 si am 34 kg, deci tu ai mai putin ca mine, deci ai o problema

| Trăie a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa faci sport ca sa iti dezvolti masa musculara si pai o sa crest si in greutate + ca o sa ai pofta de mancare mai multa si redu dulciurile si manaca ceva vegetal si in scurt timp o sa capeti in greutate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 1, 65 m am 13 ani si s 50 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de la vitamine m-am ingrasat putin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama...deci ai 14 an si 30 kg > wtf pat trebuia sa ai macar 45 de kg sauthinking ma rog... dar mananca si tu ce se preg la tene acasa nu mai manca de la fast-food si alte prostiihee hee