| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca beau seara de seara sucuri acidulate, mananc dulciuri multe si dorm maxim 5 ore?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

O sa te ingrasi. Pe termen lung, insa, acest regim va avea repercusiuni foarte grave asupra sanatatii tale.

| Sn4k3 a răspuns:

Nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te vei îngrășa, te vei simți obosit/a in exces, și posibil pe parcurs vei avea probleme și cu tensiunea.

| Copila2016 a răspuns:

Logic vorbind o sa ai oboseala, gaze si diabet in cel mai rau caz.

| Perversul69 a răspuns:

Oricum mori pana la urma.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Pai sa le luam pe randlaughing
Sucurile acidulate nu sunt indicate, fie ca le bei seara, fie ca le bei dimineata. ( au mult zahar, acidul ataca smaltul dentar, etc). dulciurile, de asemenea contin mult zahar. Stii si ce inseamna un aport mare de zahar.nu?
Si cu dormitul...mna. E indicat sa dormi 8 ore pe noapte ca sa poti sa dai randament bun in activitatea de zi cu zi.
Lipsa de somn afecteaza memoria, concentrarea, dezvoltarea si cresterea ( daca esti inca in crestere ) ..etc.

| UlisesHarold a răspuns:

E posibil sa apara boli ale tubului digestiv, scaderea imunitatii, din cauza dietei puternic acide, deci te poti imbolnavi mult mai repede.
Lipsa somnului iti poate afecta sistemul nervos, adica nu se mai produc hormonii specifici, care iti mentin starea de sanatate a creierului. E posibil sa devii depresiv, anxios si sa dezvolti stari de nervozitate.