| WildCat991 a întrebat:

Am 14 ani si sunt fata! As vrea sa ma apuc de sala,sa sar coarda sa alerg mult, pentru ca vreau sa am picioare frumoase, si fund mai bombat, si daca se poate si sani mai frumosi. Dar e bine sa ma apuc de la vrasta asta de exercitii de genul? Vreau doar sa arat bine!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, dar numai cu acordul unui medic.

| Radu284 a răspuns:

Da, e bine sa faci sala, atata timp cat ai si o alimentatie buna si nu faci prea mult efort.

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Trimite-mi si mie o poza cu tine in privat de rog frumos happy, Oricum daca nu esti asa sperietoare si vrei doar sa arati bine pentru baieti chestii nu trebuie sa fi neaparat " sexy " ca sa-ti gasesti un baiat happy si fetele mai putin dezvoltate sunt frumoase in felul lor, dar eu sunt baiat nu stiu ce sa zic de sport in exces la fete dar nu cred ca ar avea cu ce te afecta medical nu cred ca e nimic, deci na poti sa incerci mai asculta si alte pareri dar nu cred ca nici o problema daca faci, si nici daca nu faci ( si nu esti prea grasa ) nu e o problema, deci Bafta, vreau poza ta mai facut curios happy

| WildCat991 explică (pentru Coarna_Mihai_1990):

Da-mi tu un mesaj cu facebook-ul, sau id-ul de messenger si te caut eu. mesaj nu iti pot dahappy

| ZORRA a răspuns:

Oricand e bine sa faci sport da e ok poti sa faci multe exerciti alearga inot sari coarda e ok :* si mananca multe fructe legume bea lichide multe si vei vedea ca va fi totul ok

| mayafashion29 a răspuns:

Sala nu e o solutie la varsta ta! Las-o pe mai tarziu! Pana atunci fa semi-genoflectiuni pentru un fund bombat si restul exercitiilor pe care doresti sa le faci, alergatul pe loc si toate celelalte! Alimentatia insa e importanta, consuma ceai verde sau negru, si mananca mai multa carne de pui, salate si branzeturi fine, fara grasimi multe!

| WildCat991 explică:

Coarna_Mihai_1990 nu pot sa iti trimit mesajhappy da-mi tu un mesaj cu id-ul tau de messenger, sau facebook-ul tau, te caut eu!happy