| TMNT2013 a întrebat:

Am 14 ani si vreo 1.77 ce credeti o sa mai cresc in inaltime...nu imi place sa fiu asa inalt...as vrea sa raman asa sau sa mai cresc putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Salut!

Dezvoltarea unui baiat se incheie pe la 20 de ani. Asta inseamna ca vei mai creste.
Din punctul meu de vedere, ar trebui sa te bucuri pentru inaltimea ta. Un om inalt exceleaza mereu in sport sau este respectat de toti cei din jur!

Sper ca v-am ajutat, Inaltimea Voastra! laughing)

SUCCES!

3 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Teoretic,inca poti creste, dar poti ramane si cu acea inaltime.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Teoretic luamin inaltime pana la 18 ani fetele si 20 baietii dar nu e batuta in cuie regula poti si sa ramai la fel.

| MissADEEL a răspuns:

Ai toate sansele sa mai cresti. Acum depinde putin si de inaltimea parintilor tai, insa nu neaparat.
Pubertatea dureaza pana pe la vreo 22 de ani (teoretic).
Ca baiat e ideal sa ai undeva in jur de 1, 80. E si destul de intalnit, dar si util in multe cariere, in locul tau as fi bucuroasa (sau bucuros, mai potrivit).